Sıkça Sorulan Sorular

P.R.P. ile Cilt Yenileme Prosedürü Nasıl Uygulanır?

P.R.P. ile Cilt Yenileme Prosedürü Nasıl Uygulanır?

PRP ile Cilt Yenileme Prosedürü Nasıl Uygulanır?

Platelet açısından zengin plazma elde etmek amacıyla özel bir filtre ve satrifüj kullanılır. Plateletlerin yaklaşık % 97’si ayrışır ve plazma içinde normalin 6-10 katı daha fazla konsantrasyona sahip olur.

Prp prosedürü hastadan kan alınması ile başlar. Özel bir filtre ve santrifuj yardımıyla otolog beyaz kan hücreleri içeren platelet açısından zengin plasma hazırlanır. Son olarak platelet açısından zengin otolog beyaz kan hücreleri içeren plazma (PRP) tedavi bölgesinde cilde enjekte edilir. Enjeksiyon bölgelerinde plateletler ve beyaz kan hücreleri sinerjik bir etki ile yoğun şekilde büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar.

P.R.P. dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi şeklinde uygulanır.

Bir önceki yazımız olan PRP ile Cilt Yenileme Hangi Durumlarda Etkilidir? başlıklı makalemizde leke tedavisi, prp ve prp cilt gençleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.