PRP Tedavisi

PRP Cilt Yenileme

PRP Cilt Yenileme

PRP, Cilt gençleştirme tedavilerinde son derece radikal bir çözüm olarak sunulmuştur. Bu yazımızda Anti-aging cilt tedavilerinde kanda bulunan yapı taşlarının cildimiz üzerindeki etkilerini anlatacağız. Bu yapıtaşlarının hangi yollarla PRP‘yi oluşturduğunu ve tedavinin genel kapsamından bahsedeceğiz. 

Cildimiz yaşlanmaya ve sosyal yaşamdaki olumsuz koşullara karşı yaşamın her anında mücadele eder. Kendini yenilemeye, canlı görüntüsünü korumaya çalışır. Ancak bu mücadeleden başarıyla ayrılabilmesi için kan dolaşımıyla kendisine uğrayan yenileyici malzemeleri alması gerekir. Kişiye genel ifadesini veren cildimiz kan dolaşımından yeterli beslenimi alamadığı zaman ciltte sarkma, lekelenme, kırışma gibi yapı bozukluklarına maruz kalır. Bu yapı bozukluğu cildin çatısını oluşturan kolajen ve elastin liflerin yenilenmesinin yavaşlamasının sonucudur. Yaşlanma, sosyal yaşamın etkileri, sigara kullanımı, hamilelik, dengesiz beslenme gibi olaylara bağlı olarak oluşan bu deformasyonları ortadan kaldırmak için PRP yani Platelet Rich Plasma dediğimiz yöntem kulanılabilir.

PRP içeriği itibariyle cildin tam da ihtiyacı olan yapılandırıcı ve yenileyici maddeleri içermektedir. Kanda bulunan ve büyüme faktörleri adı verilen malzemeler kan dolaşımıyla cilde yeterince iletilemiyorsa bunları PRP yöntemiyle cilde verip yenilenmeyi sağlamak mümkündür.

PRP Nasıl Uygulanır Uygulanır?

PRP kişiden alınan 10cc gibi az bir miktar kanın santrifüj cihazına yerleştirilmesiyle elde edilmektedir. Santrifüj cihazı yüksek hız ve devirde çalışan, işlevi kanı ayrıştırmak olan bir cihazdır. Bu ayrıştırma sonunda elde edilen malzemeler Platelet Yönünden Zengin ve ciltteki bozuklukları giderecek yapıdadır. Bu malzemeler kişinin kendi kanından alındığı için alerjik yönden herhangi bir sorun kesinlikle teşkil etmez. Elde edilen PRP ve PPP malzemeleri kişiye napaj ve mezoterapi yöntemleri ile enjekte edilir. Yenilenme etkileri ilk seansla birlikte görülmektedir. 

PRP Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

PRP Cilt Tedavileri yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde uygulanır. Ciltteki sarkma, lekelenme, gözaltı kırışıklıkları gibi oluşumların tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca akne izleri, kol altı ve bacak kırışıklıkları, el bölgesindeki çatlamalar ve kırışıklıklar için de kullanılabilir.

PRP Kaç Seans Uygulanır?

PRP Yüz ve Cilt tedavilerinde 3 – 5 seanslık programlar uygulanır. Seans sıklığı konusunuda tercih edilen genel süre ortalama 3 haftada bir kez işlem gerçekleştirilmesi yönündedir. İşlem süresi 30-45dk. arasındadır. 

Bir önceki yazımız olan PRP Saç Tedavisi başlıklı makalemizde prp, prp işlemi ve prp kaç seans hakkında bilgiler verilmektedir.

27 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

  • Merhabalar Belgin Hanım,

   Yasalar ve Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereğince internet ortamından fiyat bilgisi verilememektedir. PRP Tedavileri ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

   • Merhabalar, benim de yuzum kizariyor. Yani cildim cok ince, ufacik bir sogukta hemen etkilenip yanaklarim falan kizariyor ozllikle. Cildi kalinlastirir mi bu yontem ?

  • Merhabalar Perihan Hanım,

   Yasalar ve Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereğince internet ortamından fiyat bilgisi verilememektedir. PRP Tedavileri ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

 • 43 yaşında kırışıklık olmamasına karşılık cilte gevşeme ve sarkma var.Bunun için PRP yapılırmı? Seans fiyatı nedir?

  • Merhabalar Zeynep Hanım,

   Bahsettiğiniz tanımlar için PRP Tedavisi uygulanabilecek tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Ancak farklı uygulamalarla kombine edilmesi uygun görülebilir. Bu konudaki en net bilgilendirme ancak muayene sonrası sunulabilmektedir.

   Yasalar ve Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereğince internet ortamından fiyat bilgisi verilememektedir. PRP Tedavileri ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

  • Belirttiğiniz yaş grubu için PRP Tedavisi uygulanabilir. Ancak kırışıklıkların derecesi, hangi bölgelerde oluştuğu gibi birtakım yan bilgiler PRP harici farklı methodlara yönelmemizi ya da PRP ile kombine etmemiz ihtiyacını doğurabilir. Tüm bu konuların netleşmesi ancak muayene sonucu mümkün olabilmektedir.

   Yasalar ve Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereğince internet ortamından fiyat bilgisi verilememektedir. PRP Tedavileri ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

 • ben 32 yaşındayım kaz ayakları, lekeler, cilt kuruluğu var ve 32 yaş üstü gibi bir cildim var bu nedenle PRP ciddi anlamda cildimi rahatlatacak diye düşünüyorum. ayrıca 60 yaşındaki yakınıma da bunu önerdim , bu yaş grubunda etkili mi ve fiyat öğrenmek istiyorum, bu e mail adresime bilgi yollarsanız çok sevinirim, teşekkürler

  • Bahsettiğiniz problemler 32 yaş için bir bireyde PRP uygulamasının oldukça etkili olacağı yöntemdir. Cilt yapılandırılmasına bu yaş grubu için oldukça katkı sağlayacaktır. Aynı durumu 60 yaşındaki bir birey için söyleyebilmek güçtür. PRP uygulamasında fazla seans sayısı gerekeceğinden farklı tedavilerimize yönlendirmek daha doğru olacaktır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • 38 yaşındayım…Cildimde henüz sıkıntı yok, ama ilerisi için önlem almak istiyorum. Kaç seans almak gerekir, seans ücreti nedir?

 • merhabalar. acaba bu uygulama sonrası diğer lazer tedavilerinde olmuş olduğu gibi birkaç gün kızarıklık veya soyulma gibi durumlar mevcutmudur? ve güneş kremini devamlı surette kullanmamız gerekmektemidir?

 • mitral kapak hastasıyım protez kapak takıldı.bende prp tedavisinden yararlanabilirmiyimç

 • cildimde çok sayıda çatlak var prp yöntemıyle çözüm bulunabılır mı?çatlaklarım beyazlaşmış… kaç seansta kesın sonuç elde edebilirim?bilgilendirirseniz sewınırım…

 • Merhabalar ben yaklaşık bir yıl önce yüzdeki yanak kıllarını aldırmak için lazer yaptırıyordum fakat iki ay önce son seansta işlem sırasında yüzüm yandı ve iki aydan buyana çeşitli kremler kullanmama rağmen yüzümde yanık lekesi kaldı ve hafif yanık çöküntüsü oluştu bu lekeyi ve çöküntüyü prp yöntemi ile gidermemiz mümkünmü?

 • merhaba
  prp ile yüzedki çiller ve göz altı morlukları giderilebilir mi? bunun için kaç seans gerekir ve fiyatı nedir?
  iyi çalışmalar

 • mrb iyi aksamlar prp tedavisi gebelikte olurmu şu anda 5 haftalik hamileyim birde seans ücreti ne kadar

  • Merhabalar Cansu hanım; Prp tedavisi akne izlerinin giderilmesinde faydalı yöntemlerden biridir. İzlerinizin derinliği ve yoğunluğuna göre 4 – 6 seanslık uygulama önermekteyiz. Konsultasyon sırasında cildinizin şuan ki durumu değerlendirilerek size daha ayrıntılı bilgi verilicektir.

 • SLM, 27 yaşındayım, sivilce izlerim, göz altında ince çizgilenmeler ve biraz da gözeneklerim belirgin. sizce mezoterapi mi yoksa prp mi yaptırmalıyım

 • kan sulandırıcı kullanıyorum bi zararı var mı yaptırmayı düşünüyorum bilgi veirirseniz sevinirim.

 • Merhaba ben 20 yaşındayım. Yüzümde akne izleri ve gözaltı morluğu problemim var. Bu uygulama yaşıma ve sorunuma uygun mu?