Sıkça Sorulan Sorular

PRP ile Cilt Gençleştirme Nasıl Sağlanır?

PRP ile Cilt Gençleştirme Nasıl Sağlanır?

PRP ile Cilt Gençleştirme Nasıl Sağlanır?

Derimizin yaşlanması, aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. Bu nedenle cilt gençleştirme amaçlı uygulamalarda, vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz. Örneğin lazer, peeling gibi yöntemlerle derimize mikro düzeyde hasarlar veririz ve iyileşme sürecini tetikleyerek cilt gençleştirme işlemini sağlayabiliriz.. Bu hasar sonunda büyüme faktörleri salınır ve iyileşme süreci başlar. Dermo kozmetik ürünler de benzer şekilde derimizi yeniden yapılandıran maddelerin ve sentetik olarak elde edilen büyüme faktörlerinin aracılığıyla iyileşme sürecini başlatır.

Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan P.R.P. ile Cilt Yenileme Prosedürü Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde prp, prp cilt ve prp cilt gençleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.