PRP

PRP Leke Tedavisi

PRP Leke Tedavisi
leke tedavisi

PRP Leke Tedavisi

Cilt lekeleri cilt yüzeyinde genelde çevresel birtakım etkenlerden ötürü oluşan ve görüntü itibariyle rahatsızlık duyduğumuz problemlerdir. Güneş ışınları, hava kirliliği, gebelik, doğum kontrol hapları ve sigara kullanımının başrolü oynadığı cilt lekelerinde PRP Yöntemi önleyici tedavi olarak kullanılmaktadır. Yani cilt yüzeyinde lekelenme problemi oluşmaya başladığını düşünen ya da bu lekelere dair öncü etkileri farkeden kişiler PRP Tedavisinin yenileyici ve yapılandırıcı özelliğini kullanarak lekeleri önleme konusunda bir adım atabilir.

Cilt yüzeyinde beliren bu kahverengi oluşumlar yüzeysel ya da daha derin olabilir. Genelde Cilt Lekelerinin bakımında farklı methodlarla birleştirilen PRP tedavisini ana tedavi değil bir yan tedavi olarak görmek daha doğru olur. Bunu PRP‘nin mekanizmasını açıklayarak anlatalım.

PRP içeriği itibariyle kişinin kendi kanından oluşturulan ve Platelet Yönünden Zengin Plazma ismini verdiğimiz bir materyaldir. Bu materyal içerisinde cildin her zaman ihtiyaç duyduğu yenileyici ve yapılandırıcı büyüme faktörleri (growth factors) bulunmaktadır. Bu büyüme faktörleri kendini koruma altına alamayan ve dolayısıyla lekeler oluşmuş cildi güçlendirmek için kullanılır. Bu sayede mevcut problemlerle başedilirken ileriye dönük bir tedavi mekanizması da sağlanmış olur. Savunma sistemi yüksek ve lekelenmeye müsade etmeyen güçlü bir  cilt yapısı oluşur.

Kimyasal Peeling, Mikrodermabrazyon, Mezoterapi, IPL Lazer tedavisi gibi methodlar cilt lekelerinin oluşum süreci, cilt özellikleri, lekelerin yoğunluğu ve rengi gibi konuların muayene ile netleştirilmesinin ardından ana tedavi olarak kullanılır. PRP tedavisi de sürecin hızlandırılması ve cildin daha çabuk toparlanması için ana tedaviye eklenebilir.

 

8 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

 • bu prp uygulama kaç seans gerekli yüzde yanmalar olyomu kaç güne geciyor lekeleri tamamen çıkarıyormu ?

  • Merhaba Gamze Hanım,

   Leke tipi ve oluşumuna göre 3-6 seans arasında cilt bağışıklığını güçlendirerek leke oluşumunun kaybolduğunu söyleyebiliriz. Özellikle güneş ışınları, hava kirliliği, sigara kullanımı vb. durumlar gibi çevresel faktörlerin etkisiyle oluşan cilt lekelerinde PRP yönteminin etkin olduğu gözlenmiştir.

  • Merhaba Meryem Hanım,
   Yasalar ve Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereğince internet ortamından fiyat bilgisi verilememektedir. PRP Tedavileri ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

 • serpil hanım yaklaşık 3 sene önce herhangi bi sebeb olmaksızın alın bölgemde oluşan lekelere 2 ay önce cosmalen cilt maskesi uygulandı.%95 iyileşme vaadedilen tedavide %1 lik bi sonuç bile elde edemedim..leke tedavisinde lazer ve dermaheal ürünlerini de denemiştim.bitürlü sonuca gidemiyorum..vaktim..umudum..param sürekli heba oluyor..tüm bunların ışığında prp nin lekedeki başarı oranını merak ediyorum..isterseniz leke fotograflarımı da gönderebilirim..lütfen yeter artık birileri umudumu.. paramı..çalmadan bana yardımcı olsun istiyorum..

 • merhaba sibel hanım benim cildim kuru,hassas ve lekeli birçok ürün kullandım ama çok faydasını göremedim acaba prp tedavisi işe yarar mı yardımcı olursanız çok sevinirim

 • benim yüzümde kılcal damar çatlaması var ben 4 sene önce elos yaptırmıştım bu gün prp yaptırdım ve yüzüm çok kızardı bide prp benim bildigim ayda 1 sefer ama benim dr 6 seans ve haftda 1 seans dedi sizce dogrumu haftda 1 seans

 • İyi günler, kızım 15 yaşındayken Roakutan tedavisi gördü, 2 yıl geçti ancak cildi tam düzelmedi. Çukurluklar ve yüzeysel kırmızı sivilceler var. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?