PRP Saç Tedavisi

Kategori: PRP Tedavisi Yorum (7)

Ara 2012
09
PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

Saç dökülmesi ve saçlı deride meydana gelen diğer bozuklukların belli başlı sebepleri mevcuttur. Bu sebeplere geçmeden önce sağlıklı saç köklerinin nasıl oluştuğunu ve PRP Tedavisinin dayandığı birtakım temelleri incelemek gerekir.

Sağlıklı bir saç kökünün devamlılığını sağlayabilmesi için doğru malzemelerle ve yeteri miktarda beslenmesi şarttır. Saç köklerini besleyen kılcal damarlar kan dolaşımı ile ihtiyaç duyulan yapılandırıcı maddeleri saç köklerine taşırlar. Günümüzde ne yazık ki saç köklerinin ihtiyaç duyduğu beslenmeye engel olacak pek çok faktör mevcut. Bunları kişisel ve çevresel faktörler olarak ayırabiliriz. Kişisel faktörlerin başında genetik etkenler, dolaşım bozuklukları ve yaşlanma gelirken, çevresel faktörler sigara kullanımı, dengesiz beslenme, kullanılan kozmetik ürünler gibi konularda değerlendirilebilir.

PRP Saç Tedavisi bu olumsuz koşulların oluşturmuş olduğu saç dökülmesiyağlanmakepeklenme gibi problemleri kişinin kendi kanında mevcut olan onarıcı maddelerin saçlı bölgeye transfer edilmesiyle yok etme esasına dayanır. Kanda yer alan ve büyüme faktörü (growth faktör) olarak adlandırdığımız bu onarıcı ve yapılandırıcı malzemeler, ayrıştırılıp saçlı deriye mezoterapi ve napaj yöntemi ile enjekte edilir. Saç Dökülmesi

Peki bu ayrıştırma nasıl sağlanıyor? Kişiden alınan 10cc gibi az bir miktar kan santrifüj cihazına yerleştiriliyor. Cihazın yüksek devirde çalışması neticesinde elde edilen iki önemli madde – PRP (Platelet Rich Plasma) ve PPP (Platelet Poor Plasma) – açığa çıkıyor. Platelet yönünden zengin olan bu maddeler tam da saç köklerinin ihtiyacı olan yeni hücre yapılandırmasını, verimli kan dolaşımını ve hızlı beslenmeyi sağlıyor.

Bu yapılandırma sayesinde yukarıda belirttiğimiz nedenlerden ötürü beslenmesi duraksamış ya da tamamen durmuş saç köklerinin yeniden aktive edilmesi sağlanıyor.

PRP Saç Tedavisi Saç Dökülmesini Durdurur Mu?

PRP tedavisinin şimdiye kadar gerçekleştirilen enjeksiyonlu diğer tedavilere oranla en büyük farkı etkilerini ilk seansla birlikte göstermesidir. Sağlıklı saçlara ve saçlı deriye sahip olmanın bir göstergesi tabi ki saç dökülmesinin son bulmasıdır. Ancak genetik etken gibi bazı saç dökülmesi durumlarında dökülmenin çok daha ileri ki yaşlarda yaşanması da tedavinin amacı kapsamındadır. Bunu 2 yılda kaybedilmesi beklenen saçların ömrünü 8-10 yıla kadar uzatmak şeklinde örneklendirebiliriz. Tedavi sonuçlarının ise tatmin edici düzeyde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

PRP Saç Tedavisi Seans Sayısı

Bu tip tedavilerde kişinin ihtiyacını belirlemek en önemli konudur. Uygulama bölgesi, kişinin yaşı, sorunu ne kadar süredir yaşadığı vb. pek çok etken dahilinde bir tedavi programı hekim tarafından oluşturulmalıdır. Ancak genel olarak tedavinin ortalama 3-6 seans civarı uygulandığını söyleyebiliriz.  Bazı durumlarda devam (idame) tedavisi olarak işlemin 6-8ay sonra tek seanslık güçlendirme uygulaması önerilebilir. Bu bilgilerin netleştirilmesi ancak muayene sonucu mümkün olabilmektedir.

PRP Saç Tedavisi Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Lokal anestezik kremin kullanımı, kan alımı, kanın santrifüje edilmesi, hasarlı bölgenin dezenefekte edilişi, PRP’nin  uygulanışı ve  uygulama bölgesinin temizlenmesi şeklinde gerçekleşen prosedürün ortalama olarak 30-45dk bir süre içerisinde tamamlanacağını söylemek mümkündür. İşlem sonrasında sosyal yaşamı etkileyebilecek ve günlük yaşantınıza devam etmenizde sorun oluşturabilecek hiçbir durum oluşmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan PRP Nedir? başlıklı makalemizde platelet rich plasma, prp ve prp cilt yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: - - - - - - - -

“PRP Saç Tedavisi” için 7 cevap

 1. babarış diyor ki:

  merhabalar prp saç tedavisi olmak istiyorum fiyatla hakkında bilgi verebilirmisiniz

  • prp-tedavisi diyor ki:

   Merhabalar,

   Yasalar ve Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereğince internet ortamından fiyat bilgisi verilememktedir. PRP Tedavileri ilgili detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

 2. derin hanım diyor ki:

  iltihaplı romatizmam var.saclarım dökuluyor.romatizma için ilac almıyorum.bendeki hastalık eser miktarda.ilacsız dvm edebiliyorum.
  yalnız saclarım cok dokuldu.hala dokuluyor.
  iltihaplı romatizma hastalarında prp uygulaması yaptınız mı saça?cevap bekliyorum.saclarım bir defa daha dokulmustu ilac aldım kortizon boylece cıktı saclarım.sac dokulmem buyuk olasılıkla romatizmamdan dolayı.bu prp yada mezoterapi sac cıkarır mı.siz saclı deriye kortizon uyguluyor musunuz iltihaplı romatizma hastanız oldu mu?

 3. mustafa ergin baran diyor ki:

  prp seans fiyatı nedir ?

 4. burak diyor ki:

  fiyatlar nelerdir ve merkeziniz nerdedir?

 5. seyit diyor ki:

  22 YASINDAYIM
  Sac ekimi yaptirdim fakat ekili yerler degil ama normal saclarim yine dokuluyo bu tedavinin zarari olur mu

 6. memo diyor ki:

  prp tedavisi olanlar varsa vede memnunsa buraya yazabilirlermi

Bir Cevap Yazın

Site İçi Arama

PRP Video Anlatım

Facebook

PRP TEDAVİSİNDE DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİ ADIMLAR

PRP-MATRIX

Prp mucizesi ve yoğun hyaluronik asit birleşiminden doğan ve cilde ilk seanstan itibaren gözle görülür canlılık, parlaklık,ışıltı veren ve kırışıklıklarda azalma sağlayan sistem olan prp-matrix kliniğimizde.

Son Yorumlar