PRP

PRP Tedavisinde Dermaroller Kullanımı

Dermaroller ve PRP
Dermaroller ve PRP

PRP Tedavisinde Dermaroller Kullanımı

prp tedavisi, insanın kendine ait plazması ve cerrahi işlem içermeyen bir method ile şahsi güzelliğine uzun vadeli kavuşmasına yardımcı olan bir tedavi yöntemi olarak adlandırılmaktadır.

Platelet açısından geliştirilmiş plazma tedavisi olarak da bilinmektedir. Son zamanlarda teknolojik imkanlarla birlikte hücresel tedavide dönüm noktası ve umut vadeden bir buluş olarak nitelendirilmektedir. PRP‘nin içeriği hakkında daha detaylı bilgi almak için PRP Nedir? ismli yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda medikal estetiğin pek çok alanında kullanılan Dermaroller‘in platelet rich plasma uygulamasıyla birlikte nasıl kullanıldığından ve nasıl etki ettiğinden bahsedeceğiz.

Dermaroller cilt yenileme uygulamalarında, tedavinin etkilerini arttırmak için kullanılan bir aparattır. Bu aparatla cilt altına verilmesi hedeflenen içeriğin cildin her noktasına ulaşması sağlanır. Dermaroller, üzerinde bulunan minik uçlar sayesinde cilt yüzeyinde çok hafif bir hasara yol açacaktır.  PRP Dermaroller

Bu hasar ciltteki kan dolaşımını hızlandıracak ya da bir diğer deyişle kendisini iyileştirmek için harekete geçmesini sağlayacaktır. PRP tedavisi cilt yenilenmesinin en sağlıklı, en hızlı ve en güçlü şekilde yapılmasını sağlayan maddeleri içerir. PRP, Dermaroller ile oluşturulan küçük hasarları iyileştirmek için o bölgede hemen aktif olacak ve ciltteki bağ dokusuna bağlı diğer problemlerin onarımıyla ilgilenecektir.

Bir önceki yazımız olan Saç Mezoterapisi ve PRP Arasındaki Fark başlıklı makalemizde leke tedavisi, prp ve prp fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın