Sıkça Sorulan Sorular

PRP Uygulaması ne kadar sürer?

PRP Uygulaması

PRP Uygulaması ne kadar sürer?

Prp uygulaması nedir? Prp uygulaması ne kadar sürer. Prp uygulamasında merak edilen başlıca konulardan bazılarıdır.

Kanın alınması ve santrfüj işleminden geçirilmesi 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Dokuya uygulanması da yine birkaç dakika içinde gerçekleşebilen hızlı bir işlemdir. Ancak bazı durumlarda hasarlı tendon veya eklemdeki dokudaki sıvı birikiminin görüntüleme sistemleri yardımıyla hassas bir şekilde saptanıp uygulama öncesi boşaltılması gerekebilir. Bu işlem gerekli değilse uygulama 15-20 dakika içinde tamamlanabilecek kadar kısa ve pratiktir.

Prp uygulaması Bir kür tedavi 2 hafta aralarla uygulanan 4 seans ile tamamlanır. Daha sonra 6 ayda bir tek doz tekrarı önerilir. Tam etki bir kür tamamlandıktan sonra görülür. Cilt daha ışıltılı, daha canlı ve daha genç gözükür.

Elde edilen sonuçlar ne kadar kalıcıdır? sorunuzun cevabı şu şekildedir.

Prp uygulaması bir kür ile elde edilen ciltteki düzelme bir yıl kadar kalıcıdır. Her yıl bir kürün tekrarlanması ciltteki iyileşmenin devamlılığı açısından oldukça faydalıdır.

Bir önceki yazımız olan PRP ile Cilt Gençleştirme Nasıl Sağlanır? başlıklı makalemizde prp, prp cilt ve prp cilt gençleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.